Aktualności

 1. Zgłoszenia filmów na Festiwal Ale Kino! 2013

  Informujemy, że regulamin Festiwalu oraz karta zgłoszeń filmów pojawią się na naszej stronie internetowej 15 marca.

  Zgłoszenia przyjmować będziemy do 15 września 2013.

  Zobacz więcej
 2. Filmoteka szkolna
  Filmoteka Szkolna. Akcja!

  Już wkrótce rusza 8 edycja kursu internetowego dla uczniów i nauczycieli, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu edukacji filmowej "Filmoteka Szkolna. Akcja!"

  Zobacz więcej
 3. "Baby Blues" Katarzyny Rosłaniec nagrodzony w Berlinie

  Na 63. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie po raz trzydziesty czwarty odbył się konkurs w ramach sekcji Generation, w której wyświetlane są filmy dla dzieci i młodzieży.

  Niezwykle cieszymy się, że Kryształowego Niedźwiedzia w kategorii filmów młodzieżowych ( Generation 14plus ) otrzymał polski film "Baby Blues" w reżyserii Katarzyny Rosłaniec.

   

  Gratulujemy!

   

  Zobacz więcej
 4. Dziękujemy!

  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, instytucjom i firmom, które merytorycznie, finansowo i organizacyjnie wsparły Festiwal i wyrazić nadzieję na równie owocną współpracę w przyszłym roku.

  Organizatorem Festiwalu było: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Współorganizatorem - Multikino S.A.

  Zobacz więcej
 5. Forum nauczycieli i filmowców - "Alternatywna edukacja filmowa"

  Forum dla nauczycieli i filmowców było wydarzeniem towarzyszącym 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

  Zobacz więcej
 6. Ósmy dzień festiwalu

  Gość dnia - Zygmunt Żmudzki

  Zobacz więcej
 7. Siódmy dzień festiwalu - gala kończąca

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali, podczas której odbyło się wręczenie nagród, oraz krótkiego reportażu z całego Festiwalu Ale Kino!

  Zobacz więcej
 8. Seans laureatów

  W niedzielę, 9 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy na pokazy dwóch nagrodzonych filmów: "Być jak Kazimierz Deyna" oraz "Obraz".

  Zobacz więcej
 9. Szósty dzień festiwalu

  Goście dnia: Rick Lens i Tadeusz Wilkosz

  Zobacz więcej
 10. Piąty dzień festiwalu

  Dziś o godzinie 11.00 odbyła się „półmetkowa” konferencja prasowa podsumowująca dotychczasowy przebieg festiwalu. W czasie spotkania dziennikarze mieli okazję porozmawiać z Dorotą Kędzierzawską (przewodnicząca jury filmów aktorskich) oraz Janet Perlman (przewodnicząca jury animacji), jednak obie panie nie zdradziły, które filmy cieszą się największym uznaniem jurorów, a co za tym idzie, mają duże szanse na zdobycie Złotych Koziołków. Jury międzynarodowe ma już za sobą większość konkursowych seansów. Jurorzy jutro obejrzą ostatnie filmy i udadzą się na narady.

  Zobacz więcej

Strony