Informacje dla Nauczycieli i Rodziców


FORUM NAUCZYCIELI I FILMOWCÓW
Alternatywna edukacja filmowa

Przejdź do strony forum
.


JAK ZNALEŹĆ FILM DLA KONKRETNEJ GRUPY WIEKOWEJ

Jesienią, w zakładce „Program” znajdą Państwo tabelkę z festiwalowymi filmami. Po lewej stronie umiejscowione są filtry - dają one możliwość wyszukania filmów według różnych kategorii, również klasy oraz wieku widzów. Wystarczy wybrać odpowiednią kategorię, w niej interesujący nas wiek a następnie nacisnąć „Zastosuj”. Tabelka z programem pokaże jedynie te filmy, które są polecane dla wskazanej grupy wiekowej.

 

PORADY METODYKA I FILMOZNAWCA POLECA

Przy filmach dla szkół podstawowych i gimnazjów widnieje zakładka „Porady metodyka”. Odsyła ona do profesjonalnych porad o czym i w jaki sposób warto porozmawiać z dziećmi po danym filmie - czy to w szkole, czy w domu. Analogiczna zakładka „Filmoznawca poleca” znajduje się przy filmach skierowanych do licealistów i starszych widzów. Zamieszczone w niej treści pozwalają umieścić dany film w szerszym kontekście filmoznawczym.

 

SPOTKANIA Z TWÓRCAMI

Tradycją Festiwalu są spotkania z twórcami prezentowanych filmów. Co roku staramy się aby było ich jak najwięcej. Zachęcamy młodych kinomanów oraz ich opiekunów do udziału w dyskusjach po obejrzanych filmach i poznawania fascynujących reżyserów, aktorów, scenarzystów. Nauczycielom proponujemy zaproszenie reżysera obejrzanego filmu na lekcję do szkoły. Po wybranych filmach ALE KINO! Z PIŁKĄ, przewidujemy spotkania z zawodnikami KKS Lech.

 

 ALE KINO! NAJNAJMŁODSZEGO WIDZA

Specjalne seanse dla dzieci w wieku 3-5 lat. Bilety w cenie 5 zł. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na seansach, proponujemy wcześniejszą rezerwację biletów w Centrum Sztuki Dziecka.

 


PLEBISCYT MŁODEJ WIDOWNI

Widzowie Festiwalu w PLEBISCYCIE MŁODEJ WIDOWNI wybiorą i nagrodzą najlepszy ich zdaniem film. Na seansach dla młodzieży otrzyma ją specjalne kupony zawierające oceny filmów w skali od 1 do 6. Prosimy o oderwanie odcinka kuponu z właściwą oceną i oddanie go po seansie obsłudze plebiscytowej.NAPISY I LEKTOR

Listy dialogowe filmów zagranicznych na pokazach dla młodszych widzów (w Multikinie 51) czyta lektor. Filmy zagraniczne dla starszej widowni (w Multikinie Stary Browar) wyświetlane są z polskimi napisami.INFORMACJA I ORGANIZACJA WIDOWNI

Anna Białek
szkola@alekino.com
+48 604 190 088