Jury młodych


FILMY AKTORSKIE

Kamil Skibiński

Urodzony w 1991. Jest studentem filmoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współorganizował dwie edycje Festiwalu Filmowego FilmUW i bierze udział w przygotowaniach do następnej. Jest członkiem Kolektywu 1a. Interesuje się animacją, kinem eksperymentalnym i teorią filmową Gillesa Deleuze'a.

Karol Komorowski

Urodzony w 1994 r. Mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się fotografią i filmem. Uczeń operatora Krzysztofa Tusiewicza. W lutym tego roku wyrzucony ze szkoły średniej w wyniku kontrowersji wokół reżyserowanego przez niego filmu "Portret". Zainteresowany relacją między działaniem dokumentalnym a statusem dzieła sztuki. Stypendysta Akademii Fotografii w Warszawie.

Karol Kućmierz

Urodzony w 1988 – absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność: medioznawstwo). Publikował w "Nowym Zagłębiu", Magazynie Studentów UŚ "Suplement" oraz na portalach internetowych: Esensja, E-splot, Reflektor, Portal Katowicki, Klub Miłośników Filmu. Interesuje się amerykańską kulturą audiowizualną, muzyką rozrywkową i literaturą. Laureat III nagrody XVI Konkursu im. Krzysztofa Mętraka.

Monika Majkowska

Pochodzi z Wałbrzycha. Studentka I roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Zdobyła I miejsce w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (2012). Rok wcześniej w tym samym konkursie ulokowała się na II miejscu. Finalistka XXXV Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki (2011). Najbardziej lubi spędzać czas, będąc na festiwalach filmowych. Do swoich ulubionych autorów filmowych zalicza: Ingmara Bergmana, Todda Solondza, Davida Lyncha, Billy'ego Wildera i Luisa Bunuela. Ukochany film - "Zaufanie" Hala Hartleya. Muzycznie preferuje PJ Harvey, Portishead, Yanna.

 

FILMY ANIMOWANE

Paulina Wyrt

Studentka animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wieloletnia współpracowniczka Centrum Sztuki Dziecka, organizatorka i prowadząca warsztaty z zakresu filmu animowanego. Laureatka wielu konkursów, w roku 2012 zdobyła III nagrodę Wielkopolskich Porównań Filmowych oraz I miejsce konkursu filmów jednominutowych TheOneMinutes w kategorii forma.

Szymon Adamczak

Urodzony w 1991, student MISH UAM w Poznaniu. Współpracuje z Instytutem Teatralnym (recenzent "Nowej Siły Krytycznej"), "Czasem Kultury" i "Dwutygodnikiem". Członek Kolektywu 1a, działającym na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Poznaniu. Dramaturg, dramatopisarz ("Dom lalki", Teatr Nowy w Poznaniu; "Kto zabił Alonę Iwanowną?", Teatr Dramatyczny w Warszawie). Interesuje się animal studies i teatrem post-dramatycznym.

Tomasz Borczyk

Licealista. Zwycięzca 21. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, dwukrotny laureat Złotego Pióra przyznawanego przez jury pod przewodnictwem Bożeny Janickiej ("Kino"). Recenzent portalu 5kilokultury.wordpress.com, pracuje przy organizacji Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach. Kino kocha od Eda Wooda po Felliniego. Oprócz filmu i pisania jego pasją jest teatr. Od oglądania filmów w domowym zaciszu woli żywą rzeczywistość festiwali.