Agnieszka Odorowicz o 30. Festiwalu Ale Kino!

 

Szanowni Państwo!

Spotykamy się podczas 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! To wyjątkowe wydarzenie. Organizatorzy od początku jego istnienia swoją uwagę poświęcają dziecięcym i młodym widzom, dla których co roku wybierają najbardziej wartościowe filmy z całego świata. Tytuły, które oprócz walorów rozrywkowych, zachęcają dzieci i młodzież do rozwijania wyobraźni, uczą kreatywnego myślenia i poszerzają wiedzę o współczesnym świecie.

W tym roku pogram festiwalu zapowiada się bardzo interesująco. Zostanie pokazanych blisko sto pięćdziesiąt filmów, w tym ok. dwadzieścia produkcji polskich. Obok konkursów festiwalowych, Panoramy, czy też pomysłowych sekcji tematycznych warto zwrócić uwagę na towarzyszące festiwalowi Forum poświęcone edukacji filmowej i upowszechnianiu wiedzy o filmie. Dzięki takim spotkaniom, wartościowa edukacja filmowa staje się coraz popularniejsza.

Wszystkim uczestnikom i gościom 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! życzę jak najbardziej inspirujących pokazów filmowych, a organizatorom sukcesów w realizacji kolejnych edycji tego ważnego festiwalu.

Agnieszka OdorowiczAgnieszka Odorowicz
Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Data: 
30.10.2012