Filmy aktorskie

Dorota Kędzierzawska

Reżyser, scenarzysta. Zdobywczyni licznych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Za całokształt twórczości Platynowe Koziołki, nagroda specjalna 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu (2006); Wielki FeFe na XV Festiwalu FeFe Felliniada w Warszawie (2007) oraz Złoty Aleksander za osiągnięcia życiowe na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach (2011).

Gert Hermans

Pracował przy wielu projektach i inicjatywach międzynarodowych mających na celu promocję dobrych filmów przeznaczonych dla młodego widza. Pracował z różnymi grupami twórców, między innymi z młodymi filmowcami (MakingMovies, KidsForKids), więźniami (inicjatywa Behind the Scenes), nauczycielami (Jekino Education), itd. Obecnie jest redaktorem naczelnym ECFA Journal, oraz różnych belgijskich publikacji zajmujących się filmami i mediami dla dzieci.

Przedstawiciel ECFA w Jury Międzynarodowym.

Jaroslava Hynštová

Ukończyła studia na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu, specjalizując się w filmoznawstwie i filologii angielskiej. Programerka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży w Zlinie. Wcześniej była regionalną korespondentką ds. kultury dla największej gazety czeskiej, tłumaczyła filmy dla Festiwalu Filmowego w Zlinie i pracowała gościnnie jako menedżer małego festiwalu filmowego w uzdrowisku Luhacovice. Jest również scenarzystką i reżyserem w amatorskiej grupie teatralnej w rodzinnych Luhacovicach.

Przedstawiciel ECFA w Jury Międzynarodowym.

Lina Paulsen

Studiowała kulturę mediów, komunikację wizualną oraz etnografię europejską w Hamburgu. Od roku 2005 pracuje na rzecz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Hamburgu, oraz dla przeglądu filmów dokumentalnych Dokumentarfilmwoche w Hamburgu. Koordynuje pracę Szkoły Krótkich Form Filmowych. Jest także dyrektorem Festiwalu Filmów Krótkometrażowych dla Dzieci Mo&Friese w Hamburgu.

Przedstawiciel ECFA w Jury Międzynarodowym.

Olivier Ringer

Swój pierwszy fabularny film pełnometrażowy Pom le Poulain wyreżyserował w roku 2006. Wcześniej był autorem scenariuszy i reżyserem krótkometrażowych filmów: Good i Haute Pression, nagrodzonych na festiwalu w Avoriaz. Jest również reżyserem wideoklipów, filmów realizowanych na zamówienie różnych instytucji oraz licznych szkiców dla Les Guignols de l'Info (Canal+). Po cichutku, jego drugi fabularny film pełnometrażowy, został nagrodzony na wielu festiwalach na całym świecie, otrzymując nagrodę ECFA za Najlepszy Europejski Film dla Dzieci w roku 2012.

Petri Kotwica

Zrealizował szereg wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych. Jego debiutancki film fabularny, Homesick zdobył kilka nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Jego drugi film fabularny, Black Ice miał premierę na berlińskim festiwalu filmowym i zdobył sześć nagród krajowych - w tym za najlepszy film, reżyserię i scenariusz. Jego trzeci film fabularny, Rat King miał premierę na Festiwalu Filmowym Tribeca.