Sekcje


ALE KINO! KONKURS FILMY AKTORSKIE

Międzynarodowy Konkurs obejmuje pełno- i krótkometrażowe produkcje aktorskie powstałe w latach 2010-2012. Filmy konkursowe podzielone są na dziecięce i młodzieżowe, a ich oceny podejmą się trzy składy jury oraz publiczność festiwalowa. Konkurs ma charakter międzynarodowy.

 

 

ALE KINO! KONKURS FILMY ANIMOWANE

Międzynarodowy Konkurs obejmuje pełno- i krótkometrażowe produkcje animowane powstałe w latach 2010-2012. Filmy konkursowe podzielone są na dziecięce i młodzieżowe, a ich oceny podejmą się trzy składy jury oraz publiczność festiwalowa. Konkurs ma charakter międzynarodowy.

 

 

PANORAMA

Przegląd najnowszych filmów dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

ALE KINO! NAJNAJMŁODSZEGO WIDZA

To wyjątkowe seanse, przygotowane specjalnie z myślą o bardzo małych dzieciach i ich rodzicach. Starannie dobrane filmy maluchy oglądają w przyjaznych warunkach: siedząc na poduchach, blisko rodziców, w przyciemnionym pomieszczeniu, z pluszakami lub zabawkami. W świat kina wprowadza je aktor lub aktorka, wcielający się w rolę alekinowych cioci i wujka. Każdy seans trwa do 40 minut.

 

 

ALE KINO! Z PIŁKĄ

Po raz siódmy filmy pokazujące pasję do piłki nożnej zostaną pokazane w sekcji Ale Kino! z piłką. Film potrafi wydobyć ze sportu to, co w nim najbardziej wartościowe i pociągające, może także przestrzegać przed zjawiskami negatywnymi, wynikającymi na przykład z nadmiernej komercjalizacji czy dopingu. Festiwal Ale Kino! jest jedynym festiwalem filmowym na świecie prowadzącym stałą, bogatą repertuarowo sekcję poświęconą futbolowi. Sekcji Ale Kino! z piłką! towarzyszy nagroda specjalna organizatorów Festiwalu, Piłkarskie Koziołki, przyznawana za wydarzenie w dziedzinie filmu i mediów audiowizualnych zajmujących się futbolem.

 

ALE KINO! ALE HISTORIA!

Filmy przybliżające historię współczesną różnych rejonów świata. W sekcji prezentowane obrazy, które w oryginalny sposób prezentują ważne wydarzenia znane z mediów i literatury. Film, który doskonale przemawia do młodego pokolenia, może stać się fascynującym wprowadzeniem do wiedzy o aktualnych procesach społeczno-politycznych.

 

 

LUDZIE DLA LUDZI

Specjalne seanse filmów Cool Kids Don't Cry oraz Śmierć superbohatera, współorganizowane z fundacją Ludzie dla Ludzi, zajmującą się szeroko rozumianą pomocą osobom dotkniętym chorobą nowotworową.