Porwana królewna

The Kidnapped Princess
 • Porwana królewna
 • Polska
  2011
 • 13
  '
 • od 7 lat
 • reżyseria
  Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski
 • nośnik
  Inny

STRESZCZENIE

Czy każdy deszczowy dzień ma być nudny? Od czego jest wyobraźnia Kuby i Śruby? Nawet zwykła łyżeczka może zamienić się w żabkę, a pokój chłopców może stać się miejscem, z którego wypływa na szerokie wody. Śruba całuje żabkę i ta zamienia się w piękną królewnę. Kuba i Śruba są zachwyceni ale nieoczekiwanie ożywa smok zabawka i porywa im królewnę. Chłopcy na łabędziu ruszają za nim w pościg. Muszą przebyć ocean, pokonać smoka i uwolnić królewnę. Pytanie tylko, czy usilne starania o względy królewny nie poróżnią braci i czy sama królewna nie postanowi zrobić im psikusa?

REŻYSER

ANDRZEJ ORZECHOWSKI

Scenarzysta i reżyser. Urodzony w 1955 w Bielsku-Białej. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1980). Od 1984 roku związany ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Między innymi jest współautorem scenariuszy filmów pełnometrażowych „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie“ (1986)  i „Gwiazda Kopernika” - również współreżyser - (2009) oraz autorem i współautorem scenariuszy do animowanych seriali telewizyjnych: „Między nami bocianami“ (również współreżyser) i „Podróże Kapitana Klipera“.

Od 1 lipca 2010 do 30 marca 2011 pełnił obowiązku dyrektora Studia Filmów Rysunkowych. Od 1 kwietnia 2011 roku Prezes Zarządu Studia Filmów Rysunkowych Sp. z o.o.

BRONISŁAW ZEMAN

Ur. 1939 r. w Starej Wsi. Absolwent Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej  i Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracę w SFR rozpoczął w 1958 r., najpierw jako animator, od 1967 reżyser. Debiut filmem "Papieros". Jest reżyserem, scenarzystą  (m.in. autorem lub współautorem seriali: "Pampalini, łowca zwierząt", "Kangurek Hip-Hop", "Zielone Ludziki czyli Historie nie z tej ziemi"", "Podróże kapitana Klipera" i wielu innych scenariuszy do filmów seryjnych i indywidualnych) oraz autorem opracowań plastycznych.

Seanse

Data, godzina Miejsce
 • wt., 2012-12-04 12:00
Multikino Stary Browar